Nie będzie nowych obostrzeń

Dwa dni z rzędu, na Cyprze, potwierdzono ponad 800 nowych zakażeń dziennie.

Minister zdrowia Constantinos Ioannou w rozmowie z państwowym radiem powiedział, że rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące restrykcje do połowy maja, ale zaznaczył, że decyzja w tej sprawie musi zostać ratyfikowana przez Radę Ministrów. Rząd nie zamierza podejmować bardziej rygorystycznych działań, bo jak zaznaczył, nikt nie chce otwierać i zamykać biznesów.


Jego zdaniem, problemem są obywatele którzy nie stosują się do środków zdrowotnych, bliskie kontakty nie pozostają w izolacji a w wielu przypadkach pracodawcy ukrywają potwierdzone przypadki.


Wskazał, że kluczem do stawienia czoła pandemii są szczepienia i powtórzył, że postawiony cel, jakim jest zaszczepienie 70% populacji do końca czerwca, jest wykonalny.

Do końca czerwca Cypr otrzyma 600 000 dawek preparatu Pfizer, około 350 000 AstraZeneca i 80 000 Moderna.

Odnosząc się do szkół, powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy ich zamknięcie zostanie przedłużone po feriach świątecznych.

W ciągu ostatnich dwóch dni potwierdzono w poniedziałek 822 nowe przypadki zakażeń (współczynnik pozytywności wyniósł 1,38%) a w niedzielę 852 nowe przypadki (współczynnik wyniósł 1,44%).


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading