Nie będzie nowych limuzyn rządowych

Rząd zdecydował: nie będzie nowych samochodów na urzędników państwowych…

Nowy rząd wstrzymał wniosek o 3 mln euro przeznaczonych na zakup pojazdów państwowych, w tym 35 limuzyn dla urzędników. Sejmowa komisja finansów została poinformowana o zamiarze wycofania wniosku o uwolnienie środków.

Prośbę o środki skierowała do parlamentu poprzednia administracja Nicosa Anastasiadesa 24 lutego br.

Według Cypryjskiej Agencji Informacyjnej, powołując się na swoje źródła, prezydent Nikos Christodoulides uznał, że sprawa wymaga ponownego rozpatrzenia. Zdaniem cypryjskich mediów nowy prezydent nie chciał, aby jedna z pierwszych decyzji jego rządu wiązała się z wymianą limuzyn dla urzędników państwowych.

Parlament otrzymał wiadomość e-mail od ministerstwa finansów, w której powiadomiono nas o odroczeniu wcześniejszego wniosku o uwolnienie funduszy – powiedziała w Cyprus Mail Christiana Erotokritou, przewodnicząca komisji finansów Izby Reprezentantów,

Złożony przez ministerstwo finansów za poprzedniej administracji wniosek (obecnie wycofany) dotyczył uwolnienia łącznie 3,09 mln euro – na zakup 35 limuzyn dla urzędników państwowych (o wartości 1,78 mln euro), nieco ponad 1 mln euro na zakup 32 pojazdów elektrycznych dla departamentów i agencji rządowych oraz 240 000 euro na zakup trzech traktorów do celów rolniczych.

Opatrzona datą 24 lutego prośba ministerstwa finansów do parlamentu została oznaczona jako „Pilna”.

Przedmiotowe środki są ujęte w budżecie państwa na 2023 rok. Podobnie jak wiele innych pozycji w budżecie, zostały one „przekreślone” – oznaczone jako oczekujące na zatwierdzenie przez parlament.

Uprawnionymi do całodobowego, nieograniczonego korzystania z limuzyn są Prezydent RP, marszałek Sejmu, prezes Sądu Najwyższego, prokurator generalny i zastępca prokuratora generalnego, audytor generalny oraz byli prezydenci RP.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading