fbpx

Nie będzie aplikacji SafePass

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Rząd zdecydował nie wprowadzać elektronicznej wersji SafePass – do momentu wprowadzenia europejskiego GreenPass będziemy korzystać z zaświadczeń jak dotychczas.

W czwartkowych oświadczeniach dla CNA wiceminister ds. Badań i innowacji Kyriakos Kokkinos powiedział, że według najnowszych danych Green Pass, czyli świadectwo immunitetu cyfrowego, będzie gotowe do wdrożenia w drugiej połowie czerwca. Dodał, że do tego czasu Cypr będzie korzystał z SafePass, który będzie nadal dostępny w formie drukowanej.


Europejska aplikacja GreenPass będzie obowiązywać nie tylko podczas podróży ale także przy wejściu między innymi do sklepów.

SafePass jest potrzebny, aby wejść do obszarów takich jak centra handlowe, restauracje, kawiarnie, kościoły, imprezy towarzyskie, hotele, siłownie itp. Osoby wchodzące muszą mieć dowód, że zostały zaszczepione co najmniej jedną dawką przynajmniej trzy tygodnie wcześniej lub chorowały na Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy lub okażą negatywny certyfikat testu, PCR lub szybkiego testu wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny.

Jedynym uproszczeniem może okazać się specjalny dokument w formacie pdf nad którym pracuje rząd. Zgodnie z planem, po wysłaniu sms’a otrzymamy specjalny link po kliknięciu którego otrzymamy na telefon SafePass w formie elektronicznej. Prace nad nim trwają i nie wiadomo kiedy może zostać wprowadzony do obiegu prawnego.

Z jednej strony zrozumiałe jest to, że rząd nie chce wydawać pieniędzy na tworzenie czegoś co ma funkcjonować zaledwie miesiąc, z drugiej jednak strony dużo prościej byłoby posługiwać się aplikacją niż dokumentami papierowymi.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!