fbpx

Nawet 5000 zł grzywny za odmowę wzięcia udziału w spisie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Trwa do końca września.

Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają “osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania”. Podlegają mu także “mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami”.


Spisu można dokonać poprzez stronę internetową: https://spis.gov.pl/


Spisowi podlegają wszystkie osoby, które są zameldowane w Polsce – dotyczy to także osób zameldowanych czasowo lub tych, które posiadają w Polsce nieruchomości.

Odmowa wzięcia udziału w spisie wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł, zaś podanie nieprawdziwych informacji grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Radzimy wziąć udział w spisie, nawet w przypadku gdy mieszkacie na stałe na Cyprze – lepiej mieć to “z głowy” niż za jakiś czas dowiedzieć się na lotnisku po przylocie do Polski, że macie do zapłaty zasądzoną grzywnę.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!