fbpx

Nawet 20000€ grzywny za znęcanie się nad zwierzętami

Posłowie pracują nad zmianą ustawy o dobrostanie zwierząt – ma to związek z ostatnimi wydarzeniami w Paralimni, gdzie uczniowie zrzucali z okien żywe zwierzęta. W projekcie ustawy zapisano zwiększenie kar pozbawienia wolności oraz grzywien, a także podwyższenie górnej granicy kar. 

Główne zmiany to doprecyzowanie warunków i przepisów w celu skuteczniejszego wdrażania prawa, wzmocnienie prowincjonalnych komitetów ds. Dobrostanu zwierząt, wzmocnienie ogólno-cypryjskiej koordynacji dobrostanu zwierząt. Ustawa znacząco podwyższa kary, jakie sąd może nałożyć równolegle z karą pozbawienia wolności na osoby skazane za naruszenie prawa. W przypadku pierwszego wyroku skazującego, grzywna, jaką może nałożyć sąd wynosi od 1700€ do 10000€, w przypadku drugiego lub kolejnych wyroków skazujących grzywny są podwajane.

Ustawa zakazuje również stałego uwiązania psów (z wyjątkiem szczególnych przypadków), zakazuje przetrzymywania, zamykania lub przetrzymywania psów i kotów na tarasach, balkonach i tarasach, a także zakazuje przetrzymywania ssaków morskich w niewoli.

Mamy nadzieję, że nowe przepisy spełnią swoją rolę i odpowiednie służby będą miały mniej pracy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!