fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 24'C 🌥
  • Nicosia 27'C 🌥
  • Larnaca 26'C 🌥
  • Ayia Napa 24'C 🌥
  • Paphos 25'C 🌥
  • Limassol 24'C 🌥
  • Nicosia 27'C 🌥
  • Larnaca 26'C 🌥
  • Ayia Napa 24'C 🌥
  • Paphos 25'C 🌥

Nauczyciele żądają testów i szczepień

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Choć nauczyciele deklarują że są gotowi na powròt do szkolnych klas, mają pewne żądania.

Nauczyciele cypryjskich szkòł domagają się włączenia do rządowego programu bezpłatnych szczepień w związku z ponownym otwarciem szkół 8 lutego.

Wierzymy, że skoro wracamy do pracy i będziemy razem z 200, 300, 400, 500 dziećmi i dziesiątkami kolegów, musimy dać pierwszeństwo szczepieniom nauczycieli, tak jak zrobiły to Grecja, Niemcy i inne kraje europejskie – powiedział, Themis Poliviou, Szef Związku Nauczycieli Stanowych Oelmek.

Nauczyciele stanowych szkół podstawowych (Poed)  wysłali list do Ministerstwa Zdrowia, prosząc o włączenie ich do programu szczepień jako „specjaliści pierwszej linii”.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w ubiegłą środę ponowne otwarcie państwowych i prywatnych szkół podstawowych oraz powrót uczniów ostatnich klas liceum do szkoły od 8 lutego, podczas gdy pozostali uczniowie będą kontynuować lekcje online.

Jesteśmy gotowi na przyjęcie dzieci. Mamy tylko dwie kwestie, przy których będziemy się upierać – dodał Poliviou.

Oprócz szczepień, które według związku powinny być opcjonalne, nauczyciele domagają się częstego przeprowadzania szybkich testów zarówno u nauczycieli, jak i uczniów.

Szef związku powiedział, że omówiono tę sprawę z Ministerstwem Zdrowia, które „zgodziło się, że szybkie testy będą również wykonywane na dzieciach”.

Nie wiem, dlaczego teraz wykluczono dzieci – powiedział Poliviou.

Wiceprezes Poed, Apostolos Skouropatis, powiedział że „korzystne będzie, aby dzieci ze szkół podstawowych również przeszły testy za zgodą opiekunów”. Wtedy żaden uczeń szkoły podstawowej nie będzie musiał nosić maski na twarzy.

Inna sprawa dotyczy materiałów dydaktycznych, które należy dostosować do nowych warunków związanych z pandemią, która po raz pierwszy zmusiła nauczanie do korzystania z Internetu na Cyprze.

Te rzeczy są w toku, co zobaczymy wraz z powrotem dzieci do szkół – powiedział Polyviou.

Oczekuje się, że związek spotka się z Ministerstwem Edukacji w celu omówienia tych kwestii, ale oficjalne spotkanie nie zostało jeszcze ogłoszone.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim cypr24.eu.