Nauczyciel zabawił się we fryzjera

Jeden z nauczycieli w Limassol siłą obciął włosy uczniowi

Sprawa wyszła na jaw wczoraj – nauczyciel w liceum w Limassol został oskarżony o przymusowe obcięcie włosów uczniowi. Do zdarzenia doszło na początku roku szkolnego, kiedy uczeń udał się do sekretariatu szkoły z prośbą o pozwolenie na wejście na lekcję.

Według Politis wicedyrektor kazał uczniowi usiąść, wyciągnął nożyczki i bez ostrzeżenia zaczął ciąć chłopcu włosy, ignorując protesty przerażonego ucznia .

O zdarzeniu oficjalnie poinformowała matka dziecka 14 września, oskarżając nauczyciela o niewłaściwe zachowanie.

Matka twierdzi, że mimo że syn kładł ręce na głowie, aby się chronić i błagał, aby przestał, nauczyciel nadal obcinał i wrzucał kępki włosów chłopca do kosza, aż do zakończenia pracy. Następnie, zdaniem matki, zaprowadził dziecko do dyrektora, aby pochwalić się swoją pracą.

Według doniesień mediów oburzony rodzic oświadczył, że ​​wysłała pisma w sprawie zdarzenia do starostwa okręgowego w Limassol, ministerstwa edukacji i władz szkół średnich, ale bez rezultatu.

Prezes stowarzyszenia rodziców szkół średnich Loizos Constantinou potwierdził incydent, stwierdzając, że chociaż w szkole obowiązują przepisy dotyczące długości włosów uczniów, szkoła źle poradziła sobie z sytuacją, nie przekazując uczniowi wcześniejszego ostrzeżenia.

Ministerstwo Edukacji również odpowiedziało, że sprawą zajmuje się administracja szkoły.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading