Nauczyciel molestował dzieci!

38 zarzutów, między innymi o molestowanie seksualne, postawiono 59. letniemu nauczycielowi z jednej ze szkół w Limassol.

Sporządzony przeciwko niemu wielostronicowy akt oskarżenia obejmuje przestępstwa polegające na wykorzystywaniu seksualnym dziecka do lat 15 , wykorzystywaniu seksualnym dziecka do lat 15 oraz molestowaniu seksualnym dziecka. Materiał świadka obejmuje kilkadziesiąt zeznań małoletnich uczennic, natomiast zarzuty pochodzą podobno od 9 ofiar.

Oskarżony o powyższe nauczyciel, po wyjściu z ośmiodniowego aresztu, został zwolniony pod restrykcyjnymi warunkami do czasu rozpoczęcia rozprawy przed Sądem Karnym. Restrykcje to zobowiązanie do wniesienia gwarancji z ważnym poręczycielem w wysokości 30 000 euro oraz poręczenia imiennego w wysokości 50 000 euro oraz  przekazanie wszystkich swoich dokumentów podróży i umieszczenia swojego nazwiska na liście osób, których wyjazd z Cypru jest zabroniony. Oskarżony jest również zobowiązany do codziennego stawienia się na posterunku policji.

Sąd zakazał 59.latkowi zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz komunikowania się w jakikolwiek sposób z 9 pokrzywdzonymi.

Zgodnie z procedurami Komitetu Służby Oświaty Ministerstwa Edukacji, oczekujący na proces nauczyciel został zawieszony w obowiązkach służbowych na okres 3 miesięcy od przedwczoraj.

Pierwsza skarga została złożona w sobotę kilka tygodni temu przez ucznia, który początkowo zwierzył się konkretnej osobie z tego, co dzieje się w klasie i w trakcie lekcji. Potem pojawiły się kolejne skargi uczniów. Na podstawie skarg i materiału świadka ustalono sprawę 9 ofiar-uczniów, którzy w swoich zeznaniach opisują różne zdarzenia, które dotyczą głównie dotykania.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading