Nasze małe grubaski…

Cypr jest jednym z krajów o najwyższych wskaźnikach otyłości wśród dzieci w Unii Europejskiej

Posłowie usłyszeli, że w 2021 r. około 49 procent dzieci na Cyprze zostało zaklasyfikowanych jako otyłe, a ich liczba będzie dalej rosnąć.

Przewodnicząca komisji Savia Orphanidou powiedziała, że ​​sytuacja jest „niepokojąca” i nazwała alarmujące wskaźniki otyłości u dzieci „długotrwałą pandemią i plagą naszych czasów”.

Z tego powodu chcemy pochwalić ministerstwo zdrowia za utworzenie specjalnej komisji promującej zdrowe odżywianie dla dzieci

Podkreśliła również, że zarówno ministerstwa zdrowia, jak i edukacji powinny współpracować w celu promowania aktywności fizycznej i zdrowej aktywności na wszystkich poziomach systemu edukacji na wyspie.

Poseł Diko Chrysanthos Savvides nazwał otyłość u dzieci „poważnym problemem” i powiedział, że niestety badania na ten temat pozostawiają niewiele miejsca na interpretację.

Badania pokazują, że wiek, w którym dzieci są najbardziej zagrożone, wynosi od siedmiu do dziewięciu lat. A jednak niepokojące jest to, że pomimo świadomości problemu, nic się nie porusza. Nie zajmujemy się tym poważnie.

Savvides powiedział, że komitet stale otrzymuje skargi od nauczycieli wychowania fizycznego, którzy wzywają do większej liczby godzin ćwiczeń i zajęć w szkołach.

Dietetycy ciągle nam przypominają, że dzieci powinny dorastać zgodnie ze zdrową dietą, jednak wskaźniki otyłości wśród dzieci rosną, co oznacza, że ​​dotychczasowe programy ustanowione przez ministerstwo edukacji zawiodły.
Musimy je przemyśleć ze względu na nasze przyszłe pokolenia – podsumował Savvides.

Komputery, laptopy, komórki – tym właśnie zajmują się dzieci.

A jedzenie – najlepszy McDonald i KFC…

No i jeszcze souvla.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading