Następny LOT – 28.03.2021 roku?

W mediach społecznościowych zawrzało – ni z tego ni z owego, z systemów rezerwacyjnych zginęło realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT połączenie na trasie Warszawa – Larnaka – Warszawa. Przypomnijmy, że połączenie to było realizowane od wielu lat, początkowo we współpracy z nieistniejącą już Cyprus Airways.

Zapytaliśmy u źródła, i otrzymaliśmy odpowiedź z Biura Prasowego PLL LOT (cytujemy ją w całości):

Ze względu na sezonowy charakter połączenia, rejsy do Larnaki, jak i wielu innych destynacji wakacyjnych nie będą przywracane do rozkładów LOT-u w nadchodzącym sezonie zimowym. Jeśli globalna sytuacja pandemiczna pozwoli, planujemy ponownie obsługiwać połączenie Warszawa-Larnaka od początku przyszłego sezonu letniego.

Okazuje się więc, że realizowane od wielu lat połączenie przewoźnik postanowił potraktować jako „destynację wakacyjną”… Niestety, wszyscy którzy kupili bilety u polskiego, narodowego przewoźnika na cypryjskiej trasie, polecą najwcześniej 28. marca 2020 roku – wtedy przewoźnik planuje uruchomić je ponownie.

Jeżeli więc planujecie wcześniej odbyć podróż na trasie Cypr – Polska lub Polska – Cypr pozostaje Wam korzystanie z oferty tanich linii lotniczych.


📸 LOT – (Jacek Bonczek)


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading