Narkotyki na Cyprze?

Limassol w czołówce cypryjskich miast: królują metamfetamina i kokaina

Według ogólnoeuropejskiego badania analizy ścieków dotyczącego używania narkotyków w ponad 100 miastach, Larnaka i Limassol to miasta o najwyższym spożyciu metamfetaminy na Cyprze.
Limassol wykazuje wzrost używania kokainy w porównaniu z rokiem poprzednim .

Ogłoszenie Cypryjskiego Urzędu ds. Leczenia Uzależnień stwierdza, że ​​wyniki dla Cypru są wynikiem współpracy między Organem a Międzynarodowym Centrum Badań nad Wodą Nirea na Uniwersytecie Cypryjskim.

To konkretne badanie opiera się na metodologii epidemiologii ścieków, która opiera się na fakcie, że zarówno chemikalia używane lub spożywane przez mieszkańców danej społeczności trafiają do wspólnej miejskiej sieci kanalizacyjnej i jej oczyszczalni obsługującej ten obszar.

Europejska Organizacja EMCDDA publikuje wyniki badania przeprowadzonego wiosną 2022 r. przez stale rozwijającą się sieć SCORE, z udziałem w tym roku 104 miast z 21 krajów (20 krajów europejskich i Turcji), w tym Nikozji, Limassol, Pafos, Larnaka i obszar Agia Napa-Paralimni, z bardzo interesującymi znaleziskami.

Zaobserwowano wzrost używania metamfetaminy, który jest obecnie na znaczącym poziomie w Belgii, Hiszpanii, Niemczech, ale także w Turcji oraz na Cyprze, gdzie we wszystkich miastach nastąpił wzrost użycia w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dość wysoko w rankingu plasują się miasta cypryjskie, z najwyższą konsumpcją występującą w Larnace i Limassol.

Używanie kokainy na Cyprze stwierdzono na stosunkowo niskim poziomie w porównaniu ze średnią europejską, przy czym najwyższe spożycie miało miejsce w Limassol gdzie zaobserwowano wzrost jej używania w porównaniu z rokiem poprzednim.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading