Narkotesty dla kierowców będą dostępne dla policji dopiero po wakacjach

Dopiero po wakacjach policjanci zostaną wyposażeni w niezbędne testy do wykrywania narkotyków.

Jak powiedziała szefowa komisji przetargowej Maria Afxentiou została wybrana najdroższa oferta na dostawę testów. Ogółem w przetargu startowało trzech dostawców. Niestety dwóch tańszych nie przygotowało w sposób właściwy ofert i zostali z niego wykluczeni.

Jak się domyślacie firmy odwołały się do sądu. Po rocznej batalii ostateczne rozstrzygnięcie pozwoliło na zakończenie postępowania i podpisania umowy z dostawcą testów. W ciągu najbliższego miesiąca zostanie na Cypr dostarczona odpowiedni sprzęt a do końca czerwca mają trwać szkolenia pracowników. Jednak dopiero we wrześniu będzie gotowe laboratorium do ostatecznego potwierdzania testów wykonywanych przez policjantów.

Wstępne badanie śliny przez policjantów trwa około dwóch minut, a jeśli będzie pozytywne, będą oni poddani się drugiemu testowi śliny w celu wykrycia jakie leki zostały wykorzystane. Drugie badanie będzie wykonywane w laboratorium i ma trwać kilka dni.

Narkotesty, w które zostanie wyposażona policja może wykrywać wszystkie rodzaje substancji, w tym marihuanę, kokainę, heroinę i amfetaminę.

Lepiej późno niż wcale. Chociaż do września jeszcze sporo może się zmienić…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading