Naładujesz samochód na stacji benzynowej

Dzięki uchwalonej właśnie ustawie, punkty ładowania elektryków mogą pojawić się na stacjach benzynowych

Może to wydawać się dziwne, ale do tej pory na stacjach benzynowych nie można było montować stacji ładowania pojazdów elektrycznych – przyjęta właśnie ustawa rozwiązuje ten problem.

Parlamentarzyści zdecydowali, że stacje benzynowe będą teraz mogły instalować stacje ładowania samochodów elektrycznych na swoich terenach.

Posłowie doszli do wniosku, że bardzo dziwne jest podejście rządu do tego problemu – z jednej strony dofinansowuje zakup nowych samochodów elektrycznych a z drugiej nie ma jego zgody na montaż odpowiednich urządzeń na stacjach.

Do tej pory, wszystkie zamontowane w różnych miejscach na Cyprze stacje ładowania pojazdów są własnością EAC czyli tutejszego zakładu energetycznego i to on pobiera wszelkie opłaty, w przypadku nowych punktów umieszczanych na stacjach paliw kierowcy będą rozliczali się właścicielem stacji a ten dopiero z dostawcą prądu.

Jak już wspominaliśmy wcześniej, obecnie wszystkimi punktami ładowania pojazdów elektrycznych zarządza EAC, powołując się na ustawę sprzed dwóch lat, która stanowiła, że ​​w każdym miejscu posiadającym powyżej 20 miejsc parkingowych ma obowiązek zainstalować punkt ładowania pojazdów elektrycznych do 2025 roku.

Czy dzięki takiej zmianie przepisów zwiększy się ilość punktów ładowania pojazdów?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading