fbpx

Największy samolot świata obsługuje loty z Kopenhagi do Larnaki!

[dropcap]P[/dropcap]ierwszy lot największego samolotu świata Airbus A380 odbył się już w tym tygodnie. Jak poinformowała firma Thomas Cook Airlines Scandinavia samolot na stałe będzie obsługiwał loty ze stolicy Danii do Larnaki. Nie wszystkie lotniska są w stanie obsłużyć tak wielkie samoloty. Jak zapewnił jednak operator lotniska w Larnace, nie jest to pierwszy tego typu samolot i dotychczas wszystko przebiegało bez problemów.

Ten olbrzymi samolot był dotychczas wykorzystywany do obsługi tras dalekiego zasięgu, jednak w związku z olbrzymim popytem na samoloty oraz dużym zainteresowaniem mieszkańców Skandynawii lotami na Cypr został skierowany do obsługi także tej trasy.

Ciekawe tylko czy lotnisko się nie zapcha – 500 pasażerów w jednym momencie na lotnisku nadaje bagaże, przechodzi przez kontrolę bezpieczeństwa i paszportową to prawdziwe wyzwanie dla obsługi. Biorąc jeszcze pod uwagę to, że na lotnisku będą także inne samoloty. Dla porównania nasz “polski” samolot Boeing 737 MAX LOT’u zabiera maksymalnie 186 pasażerów a Airbus a321 WizzAir zabiera 230 osób uważamy, że to będzie problem dla obsługi.
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: