fbpx

Najwięcej wolnych miejsc pracy na Cyprze jest w Limassol! Ale nie tylko…

[dropcap]N[/dropcap]asze wcześniejsze przewidywania dotyczące wolnych wakatów sprawdzają się. Kolosalne czynsze za mieszkania doprowadziły do tego, że Limassol boryka się z brakiem pracowników. Przeszukanie platformy z wolnymi miejscami pracy przez Phileleftherosa wykazało w sumie 2357 wakatów z czego 521 w Nikozji, 280 w rejonie Famagusty, 400 w Larnace, 269 w Pafos i 867 w Limassol.

Kogo szukają pracodawcy?
Limassol potrzebuje kucharzy, 187 niewykwalifikowanych pracowników obsługi kuchni (pomoce kuchenne, zmywak), 248 specjalistów w sektorze nieruchomości, handlu, hotelarstwa i gastronomii. Potrzebne są także instruktorzy sportów wodnych oraz pracownicy kasyna. Larnaka poszukuje rolników a także pracowników do winnic i mleczarni, Famagusta i Pafos szuka pracowników w hotelach praktycznie na wszystkie stanowiska. W stolicy Cypru bez problemu pracę znajdą kucharze, kelnerzy, kosmetyczki i fryzjerzy a także na mechanicy, nauczyciele i pracownicy marketingu.

Ile proponują pracodawcy na start? Widać wyraźnie, że w przypadku niektórych zawodów stawki znacznie wzrosły. Doświadczeni kucharze mogą liczyć na 1800€, kelnerzy do 1200€, księgowi nawet 2000€ a budowlańcy nawet 1500€. Kierowcy (dostawcy) i osoby sprzątające mogą liczyć na 900€, ogrodnicy 700€, pracownicy spa lub salonów fryzjerskich na start otrzymają 1000€.

Okazuje się więc, że stawki wynagrodzeń powoli pną się w górę. Z naszych obserwacji wynika, że większość ofert pracy jest aktualna tylko do końca sezonu.

 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!