fbpx

Najwięcej uchodźców na mieszkańca jest na Cyprze!

[dropcap]T[/dropcap]o nie jest dobra informacja – najwięcej uchodźców w krajach Unii Europejskiej w przeliczeniu na jednego mieszkańca zostało zarejestrowanych na Cyprze w drugim kwartale 2018 roku. Oczywiście, dużo więcej osób zarejestrowało się jako uchodźcy w takich krajach jak Niemcy, Francja i Grecja, ale to są dużo większe kraje niż Cypr.

Według danych, w porównaniu do populacji każdego państwa członkowskiego, najwyższy wskaźnik zarejestrowanych osób ubiegających status uchodźcy w drugim kwartale 2018 r.na Cyprze (1 656 osób na milion mieszkańców), Grecji (1,521) , Malcie (889) i Luksemburgu (703). Najniższe wskaźniki odnotowano na Słowacji (8 wnioskodawców na milion), Estonii (11), na Węgrzech (15) i na Łotwie (16). Oczywiście są to dane statystyczne – dla przypomnienia na Cyprze zgodnie z danymi z 2016 roku mieszka około 1,17 mln mieszkańców.

Niestety, jak widać Cypr może nie poradzić sobie z napływającymi uchodźcami. Mamy nadzieję, że system relokacji uchodźców zadziała i część osób zostanie przesiedlona. Niestety niektóre państwa nie zgadzają się na relokację uchodźców na swoje terytorium.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: