Najszczęśliwsze kraje na świecie – na liście Cypr i Cypr Północny

Na pierwszym miejscu Finlandia

Raport przygotowany przez Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (SDSN), funkcjonującą pod auspicjami Sekretarza Generalnego ONZ, ocenia 156 krajów. Każdy z nich mógł otrzymać od 0 do 10 punktów. Zestawienie opiera się na danych pracowni sondażowej Gallupa z lat 2015-2017 i uwzględnia: realne PKB na jednego mieszkańca, oczekiwana długość życia w zdrowiu, dostęp do opieki medycznej, bezpieczeństwo zatrudnienia, relacje rodzinne, a także poziom korupcji czy przestrzeganie swobód obywatelskich.

Liderami w raporcie są Finlandia, Norwegia i Dania. Wysoko w rankingu znalazły się również Szwajcaria (5.), Holandia (6.), Kanada (7.), Holandia (8.) i Australia (10.). Cypr w raporcie zajął 61. miejsce, ale ciekawostką jest fakt, że Cypr Północny jest wyżej oceniany przez ONZ i zajął 58. miejsce w raporcie. Polska znalazła się 42. miejscu.

Loading ... Loading ...

Po raz pierwszy w historii przygotowano także oddzielny ranking krajów z najbardziej szczęśliwymi imigrantami. Tutaj także na czele zestawienia znalazła się Finlandia, przed Danią i Norwegią. Autorzy raportu wskazują, że główną rolę w tym konkretnym badaniu odegrała jakość życia. Jak możemy przeczytać, kraje te nie należą bowiem do najbogatszych na świecie, ale mają bardziej zrównoważone wsparcie społeczne i instytucjonalne dla mieszkańców.  W tym rankingu Cypr znalazł się na 30. pozycji, Cypr Północny na 55. pozycji a Polska znalazła się na 49. miejscu.

Raport mówi więc, że żyjąc na Cyprze jesteśmy szczęśliwi.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!