Najsilniejszy Polak na Cyprze

Polski Strongman na Cyprze – może spróbujecie się z nim „na rękę”?

Ireneusz Alterowicz, dla znajomych Eryk, urodził się 20 grudnia 1974 roku w Elblągu, gdzie ukończył technikum mechaniczne. Jest pogodnym człowiekiem i szczęśliwym mężem oraz ojcem dwójki synów.

Przez całe swoje życie zawodowe pracował w rozmaitych klubach jako ochroniarz. W 2006 roku postanowił rozpocząć nowy rozdział swojego życia i przeprowadził się na Cypr.

Eryk przygodę ze sportami siłowymi rozpoczął w 2013 roku, kiedy to wystąpił w zawodach „Strong Man” zorganizowanych w Brytyjskiej Bazie Akrotiri, zajmując wówczas trzecie miejsce. Dzięki wspaniałym warunkom fizycznym, treningom i determinacji rozwijał się w imponująco szybkim tempie.

W maju 2018 roku, stanął na najwyższym podium, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Cypru w zawodach „Power Lifting”, gdzie wycisnął sztangą 205kg. Rok później powtórzył swój sukces, co umożliwiło mu udział w Mistrzostwach Europy Federacji WPA w Pabianicach. Eryk ponownie zajął pierwsze miejsce, tym razem w kategorii Push & Pull oraz trzecie w Bench Press.

W 2020 w Siedlcach na Mistrzostwach Europy federacji XPC zajął pierwsze miejsce w kategorii Bench Press wyciskając 207,5kg oraz w 270 kg w Martwym Ciągu.


Już za miesiąc Eryk leci do Polski, gdzie tym razem w Pabianicach, w dniach 23-24 października będzie walczył o złoty medal Mistrzostw Świata Federacji GPC.

Postępy Eryka można śledzić na portalu Facebook, na jego profilu: @eric.poland.5.

Eryk jest samoukiem, na co dzień trenuje samodzielnie w Limassol. Chciałby dalej spełniać się w swojej pasji i kontynuować karierę, dlatego też szuka trenera oraz sponsora.

Redakcja Cypr24 życzy powodzenia i samych sukcesów!

Jeżeli chcecie się z nim spotkać osobiście pojawi się na polskim pikniku 26. września.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!