Najnowsze zasady podróży na Cypr

Od wczoraj Polska stała się na Cypru „pomarańczowa” – zmieniły się zasady przylotu na Cypr

W przypadku podróży na Cypr rozróżniane są dwie kategorie podróżnych. W pierwszej znajdują się obywatele i mieszkańcy (którzy posiadają Yellow Slip) i mogą go okazać przy wejściu do samolotu oraz turyści. Wszyscy pasażerowie są zobowiązani natomiast do złożenia wniosku o CyprusFlightPass w ciągu 24 godzin przed odlotem.

W przypadku obywateli i rezydentów (obowiązkowe jest okazanie dokumentów poświadczających rezydencję lub obywatelstwo w kraju wylotu) testy PCR są wykonywane po przylocie na wyspę (30€ na lotnisku w Larnace i 32€ na lotnisku w Pafos).
Zasada ta obowiązuje także członków rodzin obywateli Cypru (małżonkowie, małoletnie dzieci), nie obowiązuje natomiast członków rodzin rezydentów.

W przypadku turystów przed wejściem do samolotu należy okazać negatywny wynik testu PCR wykonany nie wcześniej niż 72. godziny przed lotem.

Od 03.06.2021 roku Polska trafiła do kategorii pomarańczowej – nie obowiązuje płatny test po przylocie na Cypr. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że samolot przylatujący z Polski zostanie wyznaczony do bezpłatnych testów PCR, które będą wykonywane tuż po przylocie.

Wszystkie osoby, które ukończyły proces szczepień (przyjęły dwie dawki szczepionki lub minęło 14. dni od przyjęcia szczepionki Johnson & Johnson) są zwolnione z obowiązkowych testów PCR przed wylotem – kopię dokumentu potwierdzającego szczepienia należy wgrać do systemu CyprusFlightPass.


Turyści, aby swobodnie poruszać się po wyspie i mieć bezproblemowy wstęp do wszystkich atrakcji turystycznych i sklepów powinni posiadać przy sobie CyprusFlightPass – szczegóły tutaj.


W przypadku podróży na obszary okupowane (Cypr Północny) należy posiadać przy sobie podczas przekraczania granicy negatywny wynik testu antygenowego (szybki test) lub PCR nie starszy niż 7 dni. W chwili obecnej nie jest uznawany fakt ukończenia procesu szczepień jako zezwalający na przekroczenie granicy.

Dzieci do lat 12. są zwolnione z wykonywania testów zarówno podczas podróży na Cypr jak i przekraczania granicy z Cyprem Północnym.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!