Najciekawsze noworoczne wróżby i obrzędy

Każdy z nas chce, by nadchodzący rok był lepszy niż ten poprzedni, by odwrócić zły los, by zdrowie nam dopisało, byśmy żyli w dostatku i miłości, ale jak to zrobić? Nic prostszego! Wystarczy przestrzegać i zastosować się do poniższych wróżb i zwyczajów noworocznych

Aby sprawdzić jaki czeka nas rok, wystarczy posmarować kromkę chleba z jednej strony miodem a z drugiej musztardą i z wysoka upuścić. To jak kromka spadnie przyniesie nam albo gorycz albo słodycz w nowym roku. Możemy również przyjrzeć się bąbelkom w szampanie. Duże, mocno spienione oznaczają czas pełen zmian i niespodziewanych wydarzeń, małe bąbelki przepowiadają zdrowie i stabilizację.

Pamiętajcie aby w dzień sylwestrowy nie robić porządków w domu, bo możemy wymieść nie tylko brudy, ale również szczęście i dostatek z naszego życia.

Na małej kartce napiszcie najważniejsze dla was życzenia, a następnie ją podpalcie. Jeśli kartka spłonie całkowicie, wówczas życzenia się spełnią. Tak samo w przypadku przykrych wspomnień, spiszcie je na kartce a następnie spalcie. Jeśli spłoną doszczętnie, wówczas pożegnamy je na zawsze.

Kiedyś wierzono, że jeśli pierwszego dnia roku odwiedzi Cię mężczyzna to cały nadchodzący rok będzie pomyślny, jeśli kobieta to napotkają cię kłopoty, będą kłótnie i niepowodzenia.

W noc sylwestrową umieszczając mała gałązkę choinki pod poduszką przywołamy sen o ukochanym. Przed snem żuj świerkową igiełkę, potem schowaj ją pod językiem. Powinniśmy również wypowiedzieć zaklęcie „Kładąc się we czwartek, kładę pod głowę las świerkowy, w nim zobaczę mężczyznę, który mnie kocha…” jeśli zamiast chłopca ujrzysz we śnie dziewczynę, to może to być twoja groźna rywalka!

Jeśli jesteś panną, rankiem w Nowy Rok wyjrzyj przez okno. Jeśli pierwszą ujrzaną osobą będzie mężczyzna, na pewno w najbliższym czasie pojawi się adorator u Twego boku. Jeśli będzie to kobieta, to piętkę z jedzonego chleba na śniadaniu noworocznym noś przy sobie aż do Trzech Króli, a następnie ją zjedz. W ten sposób wróżbę odczynisz.

A jak dowiedzieć się ile musimy czekać na zamążpójście? Nic prostszego! Wystarczy stanąć tyłem do drzwi i stojąc na lewej nodze rzucić butem przez głowę. Jeżeli upadnie noskiem do drzwi, wesele będzie jeszcze w tym roku. Jeśli nie masz nikogo upatrzonego, połóż się spać z lewym butem nałożonym na prawą stopę, a na pewno wyśni się przyszły współmałżonek.

Aby zapewnić sobie rok dostatni należy natrzeć swoje ciało banknotem o wysokim nominale, a następnie o północy na nim usiąść. Podczas gdy zegar wybija godzinę dwunastą należy myśleć o tym jak dużo takich banknotów wpadnie w nasze ręce przez cały nadchodzący rok. Pamiętajcie by z samego rana pobiegać po polu z monetami we lnianym woreczku. Noszenie w portfelu łusek z wigilijnego karpia również gwarantuje pomyślność.

By przegonić złe uroki i nieszczęścia, w noc sylwestrową należy rozsypać po kątach główki czosnku i rozstawić żelazne przedmioty. Pamiętajcie by również natrzeć górną framugę drzwi wejściowych czosnkiem. Czosnek uchroni nas przed chorobami, a żelazo złośliwościami naszych wrogów.

Pamiętajcie również by spłacić wszystkie długi i oddać pożyczone przedmioty, tak aby zacząć nowy rok z czystą kartą.

Szczerze powiedziawszy, osobiście mam dość tego dziwnego, nietypowego roku, wzięłam zatem dzień wolny od pracy by się zrelaksować i zgodnie z powyższym nie sprzątam, co by nie wymieść szczęścia, a o północy mam zamiar natrzeć się banknotem o wysokim nominale. Łuskę z wigilijnego karpia w portfelu już noszę. Chciałabym zjeść igiełkę świerku tylko problem w tym że mam sztuczną choinkę.

Do siego roku!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!