Nadchodzi nowa fala upałów

Prawdopodobnie od poniedziałku czekają nas temperatury w granicach 44°C

Prognozuje się, że fala upałów, która osiągnie 43-44°C, nawiedzi Cypr w poniedziałek, a temperatura wzrośnie w ciągu najbliższych kilku dni, osiągając około 4-7°C powyżej normalnego poziomu.

Krótkie wytchnienie od 16. dniowej rekordowej fali upałów w zeszłym miesiącu zakończy się w niedzielę.

Przewiduje się, że zmiana pogody nastąpi w sobotę, kiedy cieplejsza masa powietrza z Bliskiego Wschodu zacznie zbliżać się do Cypru, prowadząc do stopniowego, ale zauważalnego wzrostu temperatury.

Prognozy pokazują 43-44 °C w głębi lądu. Kitasweather dodał, że spodziewany jest również pył.


Dzisiejszy dzień ma być typowy dla średniej sezonowej z 34-37°C w głębi kraju i 31-34°C wzdłuż wybrzeży, z 25°C w górach.

Jednak już jutro temperatura wzrośnie o około 2-4°C powyżej normalnego poziomu, głównie w głębi lądu – osiągając 37-40°C. Przewiduje się, że na wybrzeżach temperatura osiągnie 32-35°C, a w górach 27°C.

Do niedzieli masa ciepłej pogody ma podnieść temperaturę o 4-7°C powyżej typowych poziomów, osiągając około 40-43°C w głębi lądu i 34-37°C wzdłuż wybrzeży.

Kitasweather przewizduje, że poniedziałek będzie przeważnie pogodny z kilkoma wysokimi chmurami, a pył będzie nadal się utrzymywał. Przede wszystkim temperatura ma osiągnąć 44°C w głębi lądu.

Z całą pewnością czekają nas alerty pogodowe…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading