Nadchodzi koniec meze?

Tradycyjne meze to 25 dań – z powodu kosztów produktów bardzo mało restauracji oferuje je w oryginale

Skok cen podstawowych produktów wydaje się przeradzać w „zagrożenie” dla oferty cypryjskiego meze w cypryjskich restauracjach i tawernach.

Specjaliści z branży ośrodków wypoczynkowych zalecają rezygnację z „meze” składającego się z 25 dań i ograniczenie go do jednego dania.
Jednocześnie zauważają, że choć jesteśmy o krok od rozpoczęcia nowego sezonu, większość przedsiębiorców nie odnowiła jeszcze koncesji na prowadzenie działalności.

Prezes federacji właścicieli centrów rekreacji, Neofytos Thrasyvoulos (OSIKA), w rozmowie z StockWatch powiedział, że „normalne meze nie może kosztować mniej niż 18 euro na osobę. Ale gdy zawiera od 15 do 20 dań, jego cena zdecydowanie powinna wynosić około 25 euro”.

Zauważył jednak, że cypryjskie meze można znaleźć za 15 euro w małych społecznościach, gdzie jest mniej różnorodnie.

Odnosząc się do wzrostu ceny meze, sekretarz generalny Stowarzyszenia Właścicieli Ośrodków Wypoczynku (PASIKA), Fanos Leventis, powiedział, że „choć cena znacznie wzrosła, nadal istnieje przedział cenowy, który może częściowo zaspokoić każdy gust”.

„Meze można znaleźć w cenie 18 lub 20 euro za osobę, ale także 16 euro, w zależności od rodzaju i liczby dań” – zauważył.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading