Nadchodzą zmiany w Pafos

Zarząd portu planuje zmiany w porcie – znikną restauracje?

Jak informuje Philenews, zarząd portu w Pafos planuje przeniesienie ogródków restauracji bliżej budynków trak aby dostęp do morza był bezproblemowy.

Zarząd Portu i Gmina Pafos, opowiadają się za przeniesieniem wszystkich miejsc przy stolikach od strony morza na stronę witryn sklepowych, tak aby uwolnić front promenady dla pieszych oraz utworzenie pasa przejściowego pomiędzy miejscami wypoczynkowymi a elewacjami budynków. 

Aby osiągnąć ten cel, choć zainteresowanym nie ujawniono jeszcze ani jednego szczegółu, wydaje się, że metalowe konstrukcje-pudełka, które zostały już ustawione w terenie i które wywołały silne reakcje na ich estetykę, zostaną „zrekrutowane” .

W morzu powstały platformy na palach. Działający na tym terenie, zastanawiają się, czy te przestrzenie zostaną rozebrane, czy też pozostaną niewykorzystane w przypadku decyzji o przesunięciu miejsc przy stolikach na przeciwległą stronę, w stronę budynków. 

Projekty portu, według uzyskanych przez media informacji, mówią, że poza wspomnianym aspektem, będą także promować jednolity wizerunek elewacji budynków, wyznaczając jednolite konstrukcje ochronne w miesiącach zimowych, jednolite napisy i wyposażenie miejskie.             

Jednego możemy być pewni – jeżeli próby zmian staną się faktem czekają nas protesty biznesmenów prowadzących działalność na tym terenie…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading