Nadal obowiązują ograniczenia w organizacji imprez

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że śluby, koncerty i festiwale są dozwolone tylko na określonych warunkach.

W ciągu ostatnich kilku dni właściwe władze zwróciły uwagę, że miały miejsce wydarzenia, w których nie przestrzegano niezbędnych środków w zakresie dystansu społecznego lub maksymalnej liczby osób – powiedział Minister Zdrowia

Wesela, koncerty, festiwale i jarmarki są dozwolone tylko pod pewnymi warunkami i na podstawie obowiązujących protokołów zdrowotnych. Jeśli chodzi o wesela, do 21 sierpnia maksymalna dozwolona liczba osób na świeżym powietrzu wynosi 250. Od 22 sierpnia do 15 września maksymalna liczba osób, które mogą uczestniczyć w przyjęciach na weselach lub chrzcinach to 350 osób.

Ministerstwo poinformowało, że nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, kiedy mogą odbywać się festiwale lub jarmarki – organizowanie takich wydarzeń stanowi naruszenie odpowiednich dekretów i jest wykroczeniem.

W związku z rosnącą liczbą lokalnych przypadków koronawirusa w ostatnich tygodniach władze zwracają się do mieszkańców o dalsze przestrzeganie wszystkich środków ochrony osobistej, przypominając, że wirus nadal występuje w społeczności.

Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że przeprowadzi 3000 testów, przydzielonych losowo ludziom we wszystkich dzielnicach, aby dowiedzieć się, jak bardzo wirus występuje w lokalnej społeczności.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!