fbpx

Nadal nie dostaniesz paczki z Polski

Poczta Polska nadal nie przyjmuje przesyłek na Cypr, co ciekawe z Cypru przesyłkę wyślecie.

Zastanawiacie się jak to jest możliwe? Jak poinformował na swoim profilu Facebook’owym minister transportu Yiannis Karousos przesyłki są najpierw przesyłane do Holandii a stamtąd, dzięki uprzejmości poczty holenderskiej, między innymi do Polski. Minister ostrzega w swojej informacji, że przesyłki mogą przez to docierać do odbiorców z pewnym opóźnieniem.

Jak widzicie mimo braku bezpośrednich połączeń lotniczych między Polską a Cyprem można uruchomić usługi pocztowe. Najciekawsze jest to, że na Cyprze przyjmowane są wszystkie możliwe rodzaje przesyłek, nie tylko “zwykłe” ale także ekspresowe EMS.

Tydzień temu wysłaliśmy pytanie do Rzecznika Prasowego Poczty Polskiej o to kiedy wznowiona zostanie poczta pomiędzy Polską i Cyprem – do chwili obecnej nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Podczas rozmowy telefonicznej z biurem rzecznika dowiedzieliśmy się jedynie, że wszelkie informacje na stronie internetowej polskiego operatora (tutaj). Wczoraj ukazała się najnowsza aktualizacja krajów do których można nadać przesyłki – niestety wciąż brak na liście Cypru…

Jednym słowem z Cypru do Polski wyślemy wszystko, z Polski tylko dzięki firmom kurierskim…

foto: Poczta Polska SA


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!