Na ulice wyjadą dodatkowe patrole

Ze względu na długi weekend w kolejnych dniach spodziewany jest wzmożony ruch na autostradach, drogach międzymiastowych oraz na drogach terenów górskich.

Policja zwiększy swoją obecność na sieci drogowej , mające na celu zapobieganie kolizjom drogowym, uspokojenie ruchu i ułatwienie poruszania się ludności.

Na ulicach pojawi się więcej patroli, które będą w razie potrzeby kierować ruchem drogowym oraz kontrolować kierowców. Szczególny nacisk zostanie położony na poważne wykroczenia drogowe , takie jak prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i narkotyków , nadmierna prędkość , niezapinanie pasów bezpieczeństwa, brak kasku ochronnego oraz korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy.

W związku z tym Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, stosowanie się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego i sygnalizacji świetlnej oraz stosowanie się do poleceń dyżurujących policjantów.

Informacje o sytuacji na sieci drogowej dostępne są na bieżąco poprzez strony prowadzone przez policję w mediach społecznościowych (Facebook,  Twitter) a także z serwisu informacyjnego  www.cypruspolicenews.com.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!