Na północy szaleje korupcja

99% zapytanych biznesmenów na północy uważa, że tamtejsze władze są skorumpowane

Prawie wszyscy mieszkańcy północy uważają, że „rząd” jest skorumpowany, jak wykazało badanie przeprowadzone przez Friedrich-Ebert-Stiftung (FES). Według  Halkina Sesiego,  raport sporządzony za 2022 rok przez Metron Research przepytał 350 liderów biznesu na północy i wykazał, że 99 procent z nich uważa, że ​​„rząd” jest skorumpowany i bierze łapówki.

Badanie wykazało również, że 72 procent stwierdziło, że jest to poważny problem, a 40 procent otwarcie przyznało się do przekupywania władz.

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców FES na Cyprze, Omera Gokcekusa i Setaca Sonana.

Ustalenia zawarte w raporcie wykazały, że korupcja jest bardziej rozpowszechniona w przetargach, licencjach i zezwoleniach „sektora publicznego”.

Według raportu najbardziej skorumpowaną grupą są „premier” i „ministrowie”.

Komentując ustalenia „parlamentu” północy, Urun Solyali z głównego opozycyjnego CTP wezwał „rząd” do wycofania się z tych ustaleń.

To jest bomba; 99 procent ankietowanych uważa, że ​​na północnym Cyprze występuje przekupstwo i korupcja. 40 procent osób twierdzi, że przekupiło. Tak, mówią, że ja lub ktoś, kogo znam, przekupiłem kogoś ze stanu, żeby miał pracę – powiedział Solyali.
Krótko mówiąc, społeczeństwo ci nie ufa. Gdybym to był ja, rzuciłbym pracę w punkcie, w którym wzbudziłem tak dużą nieufność wobec społeczeństwa”.

Dodał, że według raportu, który przyznał północy 27 punktów na 100, pokazał, że kraje, w tym Gambia, radzą sobie lepiej w sprawach korupcyjnych od nich.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading