Na północy brakuje… prądu

Po raz kolejny północ musi kupować prąd z południa

Energia elektryczna była codziennie sprzedawana społeczności Turków cypryjskich za pośrednictwem połączonej sieci energetycznej przez ostatnie kilka dni, z powodu problemu, który wystąpił w elektrowni w Trapezie w Kirenii.

Według Cypryjskiej Agencji Prasowej dziennie sprzedawano średnio 40 MW po cenie 0,40 USD za kilowatogodzinę, a płatność będzie dokonywana co tydzień tak długo, jak będzie to konieczne.

W sobotę cech robotniczy władz elektryczności na północy (El Sen) powiedział, że zwrócił się do Republiki z prośbą o sprzedaż energii elektrycznej na zaspokojenie jej potrzeb, ponieważ paliwa wystarczyło tylko na trzy dni.

W niedzielę zastępca dyrektora generalnego El Sen Dalman Aydin potwierdził poziom paliwa, ale powiedział, że poczyniono przygotowania w celu zaspokojenia zapotrzebowania na paliwo do czasu przybycia statku z większą ilością dostaw w poniedziałek.

Powiedział również, że przerwy w dostawie prądu były duże, ale nie były spowodowane brakiem paliwa, a raczej usterkami w sieci.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!