fbpx

Na północy brakuje paliwa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Przed stacjami paliw ustawiają się gigantyczne kolejki.

Na stacjach benzynowych na terytoriach okupowanych utworzyły się kolejki, a dwie firmy, Altınbaş i K-Pet, ogłosiły, że przestaną sprzedawać paliwo i gaz. Obie firmy zapowiedziały, że w obecnych warunkach dokonują sprzedaży przynoszącej straty i gdy tylko ich zbiorniki będą puste, przestaną sprzedawać. 


Na obszarach okupowanych, władze ustalają ceny detaliczne paliwa i gazu. Zmieniane są one co 15 dni – najbliższa zmiana nastąpi przyszłym tygodniu.


Właściciele stacji paliw na północy oceniają, że przy aktualnych cenach detalicznych są zmuszeni dokładać około 1,30 TL (około 0,12€) do każdego sprzedanego litra paliwa.

Północnocypryjska postanowiła wszcząć postępowanie przeciwko Cyprus Turkish Petrolleri Ltd. (stacje K-PET) i Altınbaş Petrol Ltd. (stacje Alpet Cyprus), które zapowiedziały wstrzymanie sprzedaży paliw. Firmom grożą wysokie kary finansowe a nawet cofnięcie zezwolenia na sprzedaż paliw.

Niestety, mieszkańcy terenów przygranicznych będą musieli kupować paliwo na południu.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!