Na plaże w Larnace wracają popielniczki

[dropcap]P[/dropcap]alenie papierosów szkodzi – o tym chyba wszyscy wiedzą. Ale niedopałki szkodzą także plażom i wodzie morskiej – niebezpieczne substancje przedostają się do środowiska. Potrafią się rozkładać nawet 5 lat gdy są zakopywane w piasku -prawdopodobnie to właśnie z nimi robicie gdy palicie papierosy na plaży.

Larnaka już w zeszłym roku znalazła na to sposób. W tym roku postanowiono powtórzyć sukces i ponownie ustawiono dziesięć stojaków z biodegradowalnymi popielniczkami dla plażowiczów. Każdy palacz może taką popielniczkę wziąć ze sobą i spokojnie w niej zgasić papierosa. Gdy już skończycie palenie powinniście z popielniczki wyrzucić i ustawić ją z powrotem na stojaku – takie jest założenie.

Popielniczki staną na plażach Phinikoudes, Castella,  vis a vis hoteli na alei Tasos Mitsopoulos, Yiannades w Oroklini, Oroklni Beach, Pharos w Pervolia, Karetta w Kiti, CTO Beach w Pyla oraz na plaży vis a vis hoteli w Pyla.

W ubiegłym roku dzięki popielniczkom zebrano prawie 98000 niedopałków papierosów – ciekawe czy w tym roku ten sukces uda się powtórzyć.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!