fbpx

Na ograniczeniach cierpią sprzedawcy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Zrzeszenie supermarketów na Cyprze (Pasype) uderzyło w wymóg SafePass w sklepach spożywczych i wystosował list do Ministerstwa Zdrowia skarżąc się nie tylko na to że wymóg SafePass powoduje konflikt między sprzedawcami a członkami społeczeństwa, ale również na wysokie kary jakie się na sklepy nakłada, co według zrzeszających, jest próbą wypędzenia ich z rynku. 

W co najmniej dwóch przypadkach w ciągu ostatnich kilku tygodni kilka supermarketów zostało ukaranych grzywną w wysokości 8000€ za wpuszczenie klienta bez SafePass lub za zatrudnianie personelu bez tego dokumentu.

Ponadto wiele osób, które pozostają niezaszczepione, bojkotuje duże sklepy, w których wymagany jest SafePass, i robi zakupy w małych sklepach spożywczych, gdzie nie jest on potrzebny.

Uważamy za błędną kontynuację tego środka w sklepach spożywczych. Jedyne, co można osiągnąć, to ciągłe konflikty i konfrontacje między przedsiębiorcami a ich klientami, czyli członkami społeczeństwa, a takie konflikty mają tendencję do katastrofy dla firm, a nawet stwarzają ryzyko zamknięcia – czytamy w liście.


Wymóg nie może być monitorowany, co prowadzi do nieuczciwej konkurencji. 


Kary są wyniszczające, szczególnie dla małych i średnich firm. “W jaki sposób mały lub średni sklep spożywczy może przetrwać, gdy zostanie ukarany grzywną w wysokości 8000 euro i 4000 euro, ponieważ SafePass mógł nie być sprawdzany przez kilka minut przed zamknięciem sklepu i gdy w sklepie było tylko dwóch klientów?”, zapytano w piśmie.

Jeśli wymóg SafePass w sklepach spożywczych będzie się utrzymywał, stowarzyszenie jest gotowe do podjęcia drastycznych działań, aby uratować firmy swoich członków.

Niestety jakie to będą działania, nie wiemy. 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!