Na lotnisko tylko starą drogą…

Nie będzie nowej drogi na lotnisko w Pafos – ekolodzy zadowoleni, turyści nie bardzo.

Nie ma zgody na nową drogę łącząca lotnisko w Pafos z obszarem turystycznym Paphos-Geroskipou – ekologiczna organizacja pozarządowa BirdLife Cyprus uznała ten ruch za „zwycięstwo natury”.

Zgodnie z postem organizacji pozarządowej zamieszczonym w mediach społecznościowych, prace nad tą drogą trwały od 2005 r., a propozycje różnego jej przebiegu były odrzucane przez organy środowiska

Proponowana droga przebiegałaby przez rzekę Ezousa, a konkretnie przez ujścia rzek Diarizos, Ezousa i Xerou, które znajdują się na obszarze chronionym Natura 2000.

Oszacowano, że gdyby została zbudowana, miałaby wpływ na wędrowne ptaki drapieżne, takie jak Troullourida (kulik zwyczajny) a także na plażę lęgową żółwia zielonego i Caretta Caretta.

Organ ochrony środowiska zauważa, że ​​skoro dostępna jest alternatywa ulepszenia/modernizacji istniejącej drogi, korzyści z budowy proponowanej drogi nie uzasadniają poważnej degradacji środowiska, jaką przyniesie budowa wspomnianej drogi – powiedział BirdLife.

Organizacja pozarządowa nazwała to „zwycięstwem natury”, dodając jednak, że projekt może nadal zostać zatwierdzony, jeśli zostanie uznany przez rząd za projekt „najwyższego interesu publicznego”.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!