fbpx

Na Cyprze powstanie policja dla zwierząt

Doskonała wiadomość dla miłośników zwierząt i dla tych którzy ubolewają nad ich złym traktowaniem.

W środę Rada Ministrów zatwierdziła utworzenie specjalnej jednostki (w ramach policji), która zajmowałaby się wykorzystywaniem zwierząt. To już od dawna żądanie działaczy na rzecz dobrostanu zwierząt.

Decyzję ogłosił minister sprawiedliwości Yiorgos Savvides, który stwierdził, że Rada Ministrów zatwierdziła poprawkę do ustawy policyjnej w sprawie utworzenia odpowiedniego wydziału..

Powiedział, że Rząd uznał potrzebę ustanowienia skutecznej instytucji w celu zaspokojenia zapotrzebowania społeczeństwa na ochronę zwierząt i ukarania tych, którzy je wykorzystują. Projekt ustawy został opracowany po konsultacjach z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się dobrostanem zwierząt i opiera się na najlepszych praktykach w innych krajach.

Nowy wydział ma badać będzie między innymi przypadki zatrucia zwierząt, zabijanie zwierząt w celach rekreacyjnych lub organizowanie walk między zwierzętami, podczas których zwierzęta są wykorzystywane lub zabijane. Sprawdzane będzie też czy psy z “gatunku niebezpieczne” zostały odpowiednio przeszkolone.

W końcu – mamy nadzieję, że przepisy zostaną zatwierdzone w miarę szybko przez parlament.

[bar group=”820″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!