fbpx

Na Cyprze nie ma ładowarek!

Cypr znalazł się w TOP 5 krajów z najmniejszą liczbą ładowarek samochodowych

Minister Transportu jest zadowolony z ilości samochodów elektrycznych na Cyprze. Jak nieoficjalnie informują cypryjskie media, jeszcze w tym roku ma zostać uruchomiony nowy program grantowy z dopłatami do zakupu nowych elektryków.

Niestety, ciut gorzej, można nawet powiedzieć, że bardzo źle jest z ładowarkami samochodowymi.

Cypr jest w ostatniej piątce krajów w Unii Europejskiej, gdy chodzi o liczbę punktów ładowania na tle naszej siatki drogowej. Na koniec 2021 roku mieliśmy 0,4 punktu na każde 100 kilometrów dróg. Gorzej od nas wypadła Estonia (0,6 punktu ładowania), Grecja ma tyle samo ładowarek co Cypr, Estonia ma 0,6 punktu na każde 100 km a Polska 0,7.

Na końcu listy znalazła się Litwa – 0,2 punktu ładowania na każde 100 km sieci dróg.

Komisja Transportu i Turystyki chciałaby tymczasem, żeby do końca 2026 roku na terenie Unii Europejskiej były rozbudowane szybkie stacje ładowania co 60 kilometrów, co oznacza co najmniej 2, a najlepiej 4 ładowarki z co najmniej 2 punktami każda co 60 kilometrów.

Czy to jest możliwe ma Cyprze?

Wyspa nie ma aż tak dużej sieci dróg i przy odpowiednim dofinansowaniu jest co całkiem prawdopodobne.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!