fbpx

Na Cyprze dominuje brytyjski koronawirus

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Bardziej zakaźny wariant koronawirusa zidentyfikowany po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii został wykryty we wszystkich 45 próbkach przesłanych z Cypru do Europejskiego Centrum Kontroli Chorób (ECDC).

Minister Zdrowia Constantinos Ioannou powiedział, iż wszystkie 45 próbek przesłanych do szczegółowych badań w ECDC pochodzi z wariantu B.1.1.7, o którym mówi się, że jest o 70% bardziej zaraźliwy niż warianty wykryte wcześniej podczas pandemii.

„Jest to dla nas szczególnie ważne, ponieważ stwierdzono, że wszystkie 45 próbek pochodzi z wariantu brytyjskiego, pokazuje to duże rozproszenie wariantu brytyjskiego w społeczności” – powiedział Ioannou, dodając, że tłumaczy wzrost zdolności przenoszenia.


W grudniu szpitale odnotowały taką samą liczbę przyjęć, jak teraz zaledwie w ciągu jednego tygodnia.


24.letni pacjent jest najmłodszą osobą w szpitalu referencyjnym w Famaguście, w szpitalu w Nikozji natomiast dwaj chłopcy mają 3 i 8 miesięcy, a najmłodszy pacjent to 17. dniowa dziewczynka. 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!