MZ Izraela: skuteczność Pfizera spadła do 39%

Skuteczność szczepionki Pfizer przeciwko Covid-19 spadła w Izraelu do 39%, poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia tego kraju.

Jak wykazały badania, szczepionka Pfizer jest skuteczna tylko w 41% w zapobieganiu objawowemu Covid. Wcześniej twierdzono, że szczepionka Pfizer-BioNTech była skuteczna w ponad 90% przeciwko infekcji. Nowe dane odnoszą się do okresu od 20 czerwca do 17 lipca, podało ministerstwo zdrowia Izraela, dodając, że postępujący spadek zaobserwowano wraz z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta w Izraelu.


Skuteczność szczepionki w zapobieganiu ciężkiej chorobie spowodowanej przez Covid19 w Izraelu jest obecnie szacowana na 91,4%, a w zapobieganiu hospitalizacji z powodu Covid-19 na 88%.


Od rozpoczęcia kampanii szczepień w Izraelu w grudniu ubiegłego roku 61,6%populacji, otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 5,28 mln otrzymało drugą dawkę.

Lekarze, że liczby mogą nie tylko odzwierciedlać czas, jaki upłynął od szczepienia, ale także błąd, zgodnie z którym osoby, które zaszczepiły się wcześniej, to często osoby z chorobami i bardziej podatne na infekcje, takie jak osoby starsze.

Szczepionka jest mniej skuteczna w zapobieganiu transmisji, ale nadal jest bardzo skuteczna w zapobieganiu hospitalizacji i ciężkim przypadkom – powiedział profesor Uniwersytetu Ben-Guriona, Nadav Davidovitch

Potwierdzają się więc dane z innych krajów – szczepionka nie chroni przed zakażeniem ale chroni przed ciężkim zachorowaniem i pobytem w szpitalu z powodu koronawirusa.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!