fbpx

Myśliwi chcą zabijać! Będzie protest?

Liczne protesty na decyzje Rządu w zakresie pozbawiania nas podstawowych praw, takich jak dostęp do edukcji, służby zdrowia czy oddechu, większości społeczeństwa nie dziwi. Dziwić jednak może szykowana przez United Cyprus Hunters Association, partię polityczną utworzoną w 2018 r., demonstracja przeciwko środkom blokującym, które wpłyną na ich sezon łowiecki.

Walka o prawa do zabijania. Jakiż to szczytny cel! Partia wzywa około 60000 zarejestrowanych myśliwych i rybaków do demonstracji przed Pałacem Prezydenckim, 28 października o godzinie 17:00.

Niedawne środki wprowadzone przez Rząd w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa zderzyły się z harmonogramem łowców, a mianowicie z godziną policyjną od 23:00 do 5:00 w Limassol i Pafos. Oczekuje się, że godzina policyjna zostanie jeszcze przedłużona i może być zastosowana w innych miejscach, jeśli liczba przypadków będzie nadal rosnąć.

Nawet w okresach całkowitego zamknięcia obecność ludzi w przyrodzie, czy to indywidualnie, czy w rodzinie, czy w bliskich grupach, nie stanowi zagrożenia – napisano w oświadczeniu.

Elias Pekris, prezes Cypryjskiej Federacji Łowieckiej, wyraził podobne obawy, podkreślając, że z samej natury myśliwych sportowych dystansuje się społecznie.

W każdym razie myśliwy jest 100 metrów od innych ludzi i odbywa się to w małej grupie bliskich przyjaciół lub rodziny – tych samych ludzi, z którymi spotkaliby się w swoim domu – powiedział.
Podjęto wysiłki, aby skontaktować się z Ministerstwem Zdrowia w celu zorganizowania spotkania, na którym można przedstawić naukowe uzasadnienie ograniczenia…Ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w ten sposób jest naszym zdaniem minimalne. Ale wiele osób musi składać ofiary podczas pandemii, dlaczego myśliwi mieliby być zwolnieni?

NO PATRZCIE PAŃSTWO JACY ONI OFIARNI! MIŁOŚĆ DO PRZYRODY I ZWIERZĄT.

Gdyby polowanie rzeczywiście wiązało się z ryzykiem rozprzestrzeniania się wirusa, bylibyśmy pierwszymi, którzy poświęciliby ten sezon łowiecki – powiedział Pekris.

Obecny sezon łowiecki rozpoczyna się w niedzielę i trwa do 27 grudnia. Terminy te są niezmienne, ponieważ w styczniu i lutym trwa okres godowy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!