Myśliwce z Akrotiri poleciały do Izraela

Brytyjskie myśliwce zostały wysłane w niedzielę z baz Akrotiri na Cyprze, aby pomóc w obronie Izraela przed atakiem Iranu.

Źródła brytyjskie potwierdziły Cyprus Mail, że myśliwce wyleciały z Cypru aby pomóc w obronie Izraela przed atakiem Iranu. Nie poinformowano jednak dokładnie kiedy i ile samolotów wyleciało z Cypru.

Pewne jest jedno: w nocy słychać było w okolicach Limassol zwiększony ruch lotniczy.

W oświadczeniu ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii napisało, że odrzutowce brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych na Bliskim Wschodzie „przechwycą wszelkie ataki powietrzne w zasięgu naszych istniejących misji, zgodnie z wymaganiami”.

W odpowiedzi na zwiększone zagrożenia ze strony  Iranu i rosnące ryzyko eskalacji na Bliskim Wschodzie rząd Wielkiej Brytanii współpracuje z partnerami w całym regionie, aby zachęcić do deeskalacji i zapobiec dalszym atakom.
Przenieśliśmy w ten region kilka dodatkowych odrzutowców i tankowców Królewskich Sił Powietrznych. Wzmocnią one operację Shader, która jest istniejącą brytyjską operacją przeciw Daesh w Iraku i Syrii.

Flightradar24 pokazał, że Airbus KC2 Voyager odleciał o 23:09. Miejsce docelowe nie było publicznie dostępne.

Samoloty RAF były używane do zestrzeliwania irańskich dronów po tym, jak Teheran ogłosił, że rozpoczął atak na Izrael.

Jak twierdzi cypryjski rząd nie był on informowany o planowanym starcie samolotów – władze dowiedziały się już po fakcie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading