fbpx

Msza po polsku w Nikozji

Ambasada RP w Nikozji informuje, że 10 kwietnia 2018 roku w 8. rocznicę katastrofy w Smoleńsku odbędzie się w Kościele Świętego Krzyża w Nikozji msza święta w intencji ofiar katastrofy.

Bez wątpienia było to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski. W jednej chwili Polski Naród stracił Prezydenta, Pierwszą Damę, dowódców wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych, wysokich rangą urzędników państwowych, elitę polityczną, duchownych reprezentujących różne wyznania, najznamienitszych prawników i działaczy społecznych, którzy walczyli o wolną i lepszą Polskę. 96 osób zginęło 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu niedaleko Smoleńska. Tragicznym zrządzeniem losu do nieszczęścia doszło prawie w tym samym miejscu, w którym 70 lat wcześniej sowiecka tajna policja NKWD brutalnie zamordowała tysiące polskich oficerów.

Msza zostanie odprawiona o godzinie 18:30

Jak poinformował nas Konsul RP w Nikozji Pan Tomasz Wielgomas msza będzie odprawiona w języku angielskim z polskimi akcentami przez jednego z polskich księży – Ojca Jerzego lub Ojca Zacheusza.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!