fbpx
EnglishGreekPolishRussian
 • Limassol 26'C 🌥
 • Nicosia 26'C ☁
 • Larnaca 26'C ☁
 • Ayia Napa 26'C ☁
 • Paphos 24'C 🌥
 • Limassol 26'C 🌥
 • Nicosia 26'C ☁
 • Larnaca 26'C ☁
 • Ayia Napa 26'C ☁
 • Paphos 24'C 🌥

Jak Polacy mogą wracać do kraju – informacja Konsula RP w Nikozji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że wszyscy Polacy znajdujący się poza granicami kraju mogą wrócić do Polski – zostaną poddani obowiązkowej, 14. dniowej kwarantannie.

Jak zapewne już wiecie Polska zamknęła jednak międzynarodowy ruch lotniczy i kolejowy – w sobotę rano szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że rząd zorganizuje loty czarterowe do Polski z kilku kierunków. Aktualnie trwa posiedzenie sztabu kryzysowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Wszelkie informacje dotyczące powrotu do Polski uzyskacie pod numerem telefonu:

+48 22 523 8880

Do kraju wpuszczone zostaną samoloty czarterowe z Polakami. Jak przekazał w TVN24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, polski rząd zorganizuje loty czarterowe z kilku kierunków, w tym między innymi z Wielkiej Brytanii. Jak dodał, szczegóły będą omawiane podczas sobotniego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Chcemy zorganizować specjalne połączenia lotnicze, czarterowe, w tym zakresie, aby Polacy, którzy są za granicą, w łatwiejszy sposób mogli wrócić na teren kraju. Część osób będzie musiała przebukować bilety w taki sposób, by dotrzeć w okolice Polski i wrócić do kraju, wykorzystując ruch drogowy.

mówił przed rozpoczęciem posiedzenia rzecznik rządu Piotr Mueller.

INFORMACJA KONSULA RP W NIKOZJI:

 1. Jeżeli podróżujesz w ramach zorganizowanej wycieczki, skontaktuj się z organizatorem – powinien pomóc w powrocie do kraju.
 2. Jeżeli podróżujesz na własną rękę, postępuj zgodnie z procedurami linii lotniczej. Ustal z nią możliwość zmiany biletu na lot do innego państwa UE, z którego będziesz mógł dostać się do Polski drogą lądową. Na tę chwilę jedyną możliwością jest wjazd z terenu Niemiec.
  • Obywatele będą mogli wrócić transportem kołowym, czyli samochodami osobowymi, busami i autokarami.
 3. Skontaktuj się z ubezpieczycielem w celu przedłużenia polisy i ustalenia możliwości pokrycia kosztów zmian i przedłużającego się pobytu.
 4. Jeżeli kończą ci się pieniądze na dalszy pobyt za granicą, skontaktuj się z bliskimi. Konsul może udzielić pomocy finansowej w wyjątkowych przypadkach, osobom, które nie mają żadnej możliwości uzyskania jej od bliskich. Konsul może udzielić pomocy finansowej w wyjątkowych przypadkach, osobom, które nie mają żadnej możliwości uzyskania jej od bliskich. < https://www.gov.pl/web/dyplomacja/jakiej-pomocy-moze-udzielic-konsul>
 5. Jeżeli nie masz żadnej możliwości powrotu do Polski, wyślij nam email na adres [email protected]. Podaj swoje dane osobowe i opisz krótko swoją sytuację oraz miejsce, w którym przebywasz. Jeżeli pojawi się możliwość zorganizowania specjalnych lotów czarterowych do Polski, to poinformujemy Cię o tym.
 6. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się aktualnie za granicą są uprawnieni do wjazdu na terytorium kraju. Każdy obywatel wracający do Polski zostanie przebadany i skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Więcej informacji na temat zamknięcia granic znajdziesz na:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/zamykamy-granice-przed-koronawirusem


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!