fbpx

Wybieracie się na Mistrzostwa Świata do Rosji?

Najprawdopodobniej mamy wielu kibiców piłkarskich na Cyprze, a już na pewno wszyscy Polacy kibicują polskiej reprezentacji. Ciekawe tylko ilu z nas myśli o wyjeździe do Rosji aby zobaczyć występy drużyny Nawałki na żywo, bo to że będziemy jak zawsze kibicować na Cyprze jest raczej bardziej niż pewne.

Sam dojazd na mistrzostwa jest stosunkowo prosty, chociaż nie należy do najtańszych. Bilety lotnicze kosztują w granicach 250€ w dwie strony (zobaczcie kalendarz lotów tutaj), podobnie zresztą będzie z noclegami w miastach gdzie będą rozgrywane konkretne spotkania (zobaczcie tutaj), ale czego nie robi się dla ukochanej drużyny… Przypomnijmy, że reprezentacja Polski trafiła do grupy H. Zmierzymy się w niej kolejno z Senegalem (mecz odbędzie się 19 czerwca w Moskwie o godz. 17), Kolumbią (mecz 24 czerwca w Kazaniu o godz. 20) i Japonią (mecz 28 czerwca o godz. 16 w Wołgogradzie).

Ale zanim zaczniecie planować dojazd, należy zadbać o bilety, a nie są one tanie:

Możecie po nie aplikować (prawdopodobnie, jak zawsze zresztą, odbędzie się ich losowanie ze względu na dużą ilość chętnych) na stronie FIFA (tutaj). Jak widzicie w sprzedaży znajdują się także pakiety biletów, np. na wybrany stadion albo reprezentacyjne – na wszystkie mecze danej drużyny w fazie grupowej. Już można zamawiać bilety, a pierwszy rzut sprzedaży potrwa do końca stycznia 2018 roku.

Gdy zostaniecie szczęśliwymi posiadaczami biletów musicie wyrobić obowiązkowy identyfikator kibica. Jego wyrobienie jest obowiązkowe – bez niego i tak nie wejdziemy na żaden ze stadionów. Wystawienie Fan ID jest darmowe – gdy już będziemy mieli bilety, możemy zdobyć identyfikator, rejestrując się na stronie (tutaj). Identyfikator otrzymamy pocztą i dzięki niemu nie będziecie musieli wyrabiać także wizy do Rosji (dla przypomnienia jest ona obowiązkowa dla Polaków) posiadając identyfikator możemy przebywać na terytorium Rosji od 10 dni przed rozpoczęciem mundialu do 10 dni po zakończeniu imprezy. Dzięki temu identyfikatorowi otrzymacie także bezpłatny transport pociągami na trasach między miastami – gospodarzami zawodów , a także bezpłatny transport komunikacją miejską w dniu meczu.

To co? Wybieracie się?
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!