fbpx

Można składać wnioski o zasiłki

Ministerstwo Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych informuje, że  wnioski dotyczące wszystkich planów specjalnych na okres od 1 września 2020 r. do 30 września 2020 r. zostały zamieszczone na specjalnej stronie internetowej  www.coronavirus.mlsi.gov.cy.

Do wtorku, 6 października 2020 r., można złożyć wniosek o specjalny zasiłek dla bezrobotnych. Uprawnione są do niego osoby, którym skończył się “normalny” zasiłek i nadal pozostają bez pracy. W informacji dostępnej na stronie ministerstwa napisano, że o zasiłek mogą się wystąpić osoby, które przestały otrzymywać regularny zasiłek dla bezrobotnych w lutym, marcu, kwietniu oraz maju i nadal widnieją w rejestrze osób bezrobotnych.

Specjalny zasiłek dla bezrobotnych będzie wypłacony za okres od 01.09 do 30.09.2020 roku. i wynosi on 500€.

Aby otrzymać zasiłek należy złożyć wniosek na stronie
https://www.coronavirus.mlsi.gov.cy/

Osoby, które do tej pory nie złożyły odpowiedniej informacji o numerze rachunku bankowego na który mają wpływać pieniądze za zasiłki specjalne mogą to zrobić korzystając z formularza dostępnego na stronie: https://www.pay.sid.mlsi.gov.cy/CovidForms-p6/FormEea006Servlet.

Przypominamy jednocześnie, że w imieniu osób, które są zatrudnione w firmach, które zawiesiły lub ograniczyły działalność, wnioski składają pracodawcy i to do nich trafią pieniądze z ministerstwa. Pracodawcy mają obowiązek bezzwłocznego przekazania tych środków na konta pracowników.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!