fbpx

Można składać wnioski o zasiłki rodzinne

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W Dzienniku Urzędowym Republiki opublikowano rozporządzenie w sprawie możliwości elektronicznego składania wniosków o zasiłki rodzinne.

Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministerialnego od 4 października 2021 r. wnioski o zasiłek na dziecko oraz zasiłek dla samotnych rodziców można składać również drogą elektroniczną, poprzez system ARIADNE.

Obywatele mogą łatwo i bezpiecznie złożyć wniosek za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Warunkiem koniecznym jest rejestracja w ARIADNE oraz identyfikacja profilu mieszkańców w autoryzowanych ośrodkach lub poprzez bankowość internetową.

W celu rozpatrzenia wniosku rodziny, które składają wniosek po raz pierwszy, muszą wypełnić i przesłać do Służby Zarządzania Świadczeniami Socjalnymi formularz upoważnienia w formie oryginalnej i drukowanej.


Osoby, które stały się beneficjentami powyższych Świadczeń na rok 2020, nie muszą ponownie aplikować na rok 2021.


Projekt został opracowany w kontekście modernizacji i automatyzacji usług Ministerstwa Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych w celu lepszej obsługi obywateli, we współpracy z Ministerstwem Badań, Innowacji i Polityki Cyfrowej.

Więcej informacji na temat wniosku online o zasiłek na dziecko i zasiłek dla samotnych rodziców można znaleźć na stronie www.mlsi.gov.cy


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!