fbpx

Można składać wnioski o zasiłki covid’owe

Ministerstwo Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych poinformowało, że wnioski dotyczące wszystkich planów specjalnych na okres od 1 października 2020 r. do 31 października 2020 r. zostały zamieszczone na specjalnej stronie internetowej www.coronavirus.mlsi.gov.cy. Odpowiedni wniosek należy złożyć najpóźniej do 4 listopada 2020 roku.

Przypomnijmy, że w przypadku pracowników firm korzystających z planów specjalnych, w ich imieniu odpowiednie wnioski zostaną złożone przez pracodawców. Na konta pracodawców trafią także pieniądze, które powinny bezzwłocznie przelane na konta pracowników.

W przypadku osób bezrobotnych, którym skończył się zasiłek i nadal pozostają bez pracy (ich miejsca pracy nie zostały otworzone po wiosennych lockdown) wnioski powinni złożyć samodzielnie – zasiłek w wysokości 500€ trafi bezpośrednio na ich rachunek bankowy.

Ministerstwo przypomina także, że podanie błędnych danych do przelewów lub brak numeru konta w systemie spowoduje opóźnienie w wypłacie świadczenia – w tym wypadku zostaną wysłane czeki.

W chwili obecnej jest to ostatni już etap pomocy. Wciąż trwają konsultacje międzyresortowe w jaki sposób pomoc będzie realizowana od 1. listopada 2020 roku.

Będziemy Was informować na bieżąco.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!