fbpx

Można już składać wnioski o zasiłki specjalne

Przed chwilą udostępniono wnioski na specjalne zasiłki koronawirusowe na okres 13 maja – 12 czerwca. Aplikacje można wypełniać online na stronie  www.coronavirus.mlsi.gov.cy.

Wszyscy pracodawcy, pracownicy i / lub osoby prowadzące działalność na własny rachunek, które kwalifikują się do programów, muszą złożyć nowy wniosek online na powyższy okresSchematy to:

  • Dla pracowników : Specjalny zasiłek wychowawczy (ΕΕΑ.1) i specjalny urlop chorobowy (ΕΕΑ.2).
  • Dla pracodawców : Wniosek o pełne zawieszenie działalności przedsiębiorstwa (ΕΕΑ.3) i specjalny program częściowego zawieszenia działalności (ΕΕΑ.4).
  • Pracodawcy, którzy składają te wnioski, muszą najpierw wypełnić deklarację danych nowych pracowników (ΕΕΑ.7), która dotyczy osób zatrudnionych w lutym, marcu i kwietniu, pod warunkiem, że podjęli oni nową rekrutację po 1/2/2020.
  • Dla osób prowadzących działalność na własny rachunek : Wniosek o specjalny zasiłek dla osób prowadzących działalność na własny rachunek (ΕΕΑ.5).
  • Dla bezrobotnych:   Wniosek o specjalny zasiłek dla bezrobotnych (ΕΕΑ 8) dla osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych, który został wyczerpany w lutym, marcu lub kwietniu 2020 r.2

Jeżeli nie otrzymaliście pieniędzy przelewem bankowym, tylko otrzymaliście czeki, powinniście również podać dane rachunku bankowego (ΕΕΑ.6).


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!