fbpx

Moskwa podarowała cztery nowe tramwaje Limassol

Miasto nie ma wyjścia – musi zbudować sieć tramwajową

Przyjaźń rosyjsko – cypryjska nie zna granic – przekonały się o tym władze Limassol, gdy otrzymały ostatnio zawiadomienie o niecodziennym prezencie. Burmistrz Moskwy Sergiej Sobianin poinformował swojego odpowiednika z Limassol o niecodziennym darze – Moskwa przekaże miastu cztery nowe tramwaje.

Tramwaje zostały już zamówione w bydgoskiej wytwórni PESA i mają trafić do Limassol najpóźniej w ciągu kilku miesięcy. Fakt ten do tej pory był skrzętnie ukrywany przed cypryjską opinią publiczną – nie chciano robić niepotrzebnego zamieszania. Tramwaje zostaną wyprodukowane w Polsce ze względu na to, iż dzięki temu będą zwolnione z opłat celnych (handel wewnątrz UE). Będą przystosowane do ruchu lewostronnego i pomalowane w obowiązujące rosyjskiej stolicy.

Nie wiadomo gdzie zostanie wybudowana nowa sieć tramwajowa. Możemy jedynie się domyślać, że nowa linia będzie kursować wzdłuż morza w Limassol.

Jeszcze jedne roboty drogowe się nie skończyły i nadal blokują ruch w mieście a już powoli należy szykować się na kolejne. Oj stanie nam miasto…
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!