fbpx

Morderstwo a nie samobójstwo… Sprawa ma 16 lat.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Biegli patolodzy uznali, że śmierć gwardzisty narodowego, o którym 16 lat temu mówiono, że popełnił samobójstwo jest morderstwo.

Ekshumowane w ubiegłym roku kości zostały ponownie przebadane w Grecji. Jak informuje Philenews badania wykazały, że 26. latek został uduszony. Thanasis Nicolaou zmarł we wrześniu 2005 roku.

Nicolaou został znaleziony martwy pod mostem w Alassie, około 12 kilometrów od jego domu i koszar. Po nocnym urlopie miał zgłosić się do swojego oddziału.


Jego szczątki zostały ostatecznie ekshumowane 16 grudnia zeszłego roku i poddane badaniu sądowemu na Cyprze – niektóre części kości wymagały dalszych badań.


Jego śmierć została uznana przez władze za samobójstwo, co kwestionowała jego rodzina, która od tamtej pory walczyła o poznanie prawdy finansując wszystkie niezbędne badania.

Zezwolenia na ekshumacje i wysłanie szczątków do dalszych badań musiało najpierw udzielić biuro prokuratora generalnego, po czym kości zostały ekshumowane i wysłane do Grecji.

Prawnik rodzinny powiedział Phileleftherosowi, że powinno rozpocząć się nowe śledztwo w sprawie jego śmierci. Czy i kiedy się zacznie – tego niestety nie wiadomo.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!