Modyfikacja zasad przejścia na północ

Na podstawie oceny dwugminnego Komitetu Technicznego ds. Zdrowia z 19 stycznia sytuacja na przejściach została ustalona na poziomie 3 (ciemnoczerwony).

Osoby w pełni zaszczepione szczepionkami AstraZeneca, Moderna lub Pfizer-BioNTech po 14 dniach od podania drugiej dawki będą mogły przekroczyć punkty kontrolne po okazaniu testu PCR lub szybkiego testu antygenowego, wykonanego nie wcześniej niż 7 dni wcześniej.
Zgodnie z komunikatem okres ważności szczepionek trwa do siedmiu miesięcy od podania ostatniej dawki szczepienia podstawowego lub otrzymania zastrzyku przypominającego.

Dzieci w wieku od 5 do 11 lat, nieszczepieni uczniowie szkół średnich oraz osoby zamieszkałe w Kato Pyrgos muszą wykonać test – PCR ważny 72 godziny lub szybki test antygenowy ważny 48 godzin.


Nowe zasady zaczną obowiązywać w poniedziałek, 24.01.2022 roku o godzinie 9:00.


Osoby w pełni zaszczepione szczepionkami Sinovac, Sinopharm, Sputnik i Johnson & Johnson po 14 dniach od podania drugiej dawki (pierwsza dawka w przypadku Johnson & Johnson). Ustalono, że okres ważności tych szczepionek wynosi do trzech miesięcy od podania ostatniej dawki szczepienia podstawowego lub otrzymania zastrzyku przypominającego będą mogły przekroczyć punkty kontrolne po okazaniu testu PCR lub szybkiego testu antygenowego, wykonanego nie wcześniej niż 7 dni wcześniej.

Osoby nieszczepione w wieku powyżej 12 lat oraz osoby zaszczepione, które nie otrzymały dawki przypominającej po upływie okresu ważności szczepionki ( AstraZeneca, Moderna i Pfizer-BioNTech – 7 miesięcy od ostatniej dawki, Sinovac, Sinopharm, Sputnik i Johnson & Johnson – 3 miesiące od ostatniej dawki) podczas przekraczania punktu kontrolnego muszą okazać negatywny wynik testu PCR (ważny 72 godziny) lub szybkiego testu antygenowego (ważny 48 godzin).


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!