Mniej pacjentów niż to mówią statystyki

Maria Koliou powiedziała w telewizji Alpha, że w szpitalach jest mniej chorych na koronawirusa pacjentów niż podają statystyki.

Zdaniem doradcy ministra zdrowia, w cypryjskich szpitalach jest znacznie mniej pacjentów leczonych na koronawirusa niż wynika to ze szpitalnych statystyk. Nie wszyscy pacjenci, którzy mają potwierdzone zakażenie Covid-19 są pacjentami leczonymi właśnie z tego powodu.

 Ludzie idą do szpitala z innych powodów, na przykład złamania, i okazuje się, że oni również mają Covid-19, ale to nie Covid-19 powoduje ich wizytę w szpitalu w celu leczenia


Zgodnie z komunikatem opublikowanych przez ministerstwo zdrowia, wczoraj, w szpitalach przebywało 202 pacjentów zakażonych wirusem Covid-19.


Powiedziała również, że liczba osób zaintubowanych jest „rekordowo niska” w porównaniu z liczbą osób z pozytywnym wynikiem testu, co jest obserwowane na całym świecie, np. w USA i Wielkiej Brytanii.

Doradca ma rację – na publikowaną ilość osób zakażonych, bardzo mało trafia do szpitali. Bardzo wiele osób, prawdopodobnie także z Waszego otoczenia, przechorowało koronawirusa w domu i często nawet nie odwiedziło lekarza.

Coraz częściej eksperci wprost zadają pytania o rekordowe testy, na które Cypr wydał już podobno około 70 milionów euro.

Dziś po posiedzeniu rządu mamy poznać kolejne relaksacje.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!