Mniej lotów na Cypr

W sumie, w sezonie letnim, nastąpi redukcja aż o 550 000 miejsc w samolotach na Cypr

Stowarzyszenie Cypryjskich Przedsiębiorstw Turystycznych (Stek) wydało w poniedziałek oświadczenie, w którym wyraziło zaniepokojenie perspektywami turystyki na wyspie na rok 2024 , podkreślając stojące przed nią istotne wyzwania.

W oświadczeniu napisano, że podczas niedawnej sesji zarząd Steka gościł przedstawiciela Hermes Airports w celu przeprowadzenia szczegółowych dyskusji.

Na podstawie obecnej sytuacji, zwłaszcza w oczekiwaniu na letni sezon turystyczny, zarząd Stek może stwierdzić, że istnieją poważne obawy ” – stwierdziło stowarzyszenie.
Według rozkładów linii lotniczych obsługujących loty do i z lotnisk cypryjskich przewiduje się redukcję o 550 000 miejsc w 2024 r. w porównaniu z 2023 r. 

Ponadto stowarzyszenie stwierdziło, że „utrzymuje się niepewność co do Izraela , drugiego co do wielkości rynku turystycznego , ze względu na trwający konflikt w Gazie ”.

Wskazania są dalekie od optymistycznych i można je określić jako niepokojące ” – ostrzegł Stek.

Co więcej, stowarzyszenie stwierdziło, że możliwość uziemienia lub czasochłonnych napraw określonych typów statków powietrznych ze względu na wcześniej zgłoszone problemy może jeszcze bardziej pogorszyć problem, jeśli dotknięte zostaną linie lotnicze obsługujące Cypr.

Dotyczy to niektórych samolotów Boeinga a także Airbasa, które według zgłoszeń wymagają modyfikacji, modernizacji lub napraw.

Jest oczywiste, że perspektywy tegorocznego sezonu turystycznego unoszą się w niepewności , a wszystkie zainteresowane strony muszą wykazać się niezbędną powagą i odpowiedzialnością, wspierając ducha współpracy na rzecz dobrobytu branży i szerzej rozumianej gospodarki” – podsumowało stowarzyszenie.

Przypomnijmy, że do chwili obecnej nie jest udostępniony także rozkład lotów na trasie z lotniska Warszawa Modlin do Pafos i wszystko wskazuje na to, że połączenie zostanie zlikwidowane.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading